Sálavý Krb Krásná

Čeladná

Obec Krásná se nachází v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji v kotlině říčky Mohelnice.

Provedení

Akumulační krb
Akumulační krb

Jako “pohon” krbu byla použita námi oblíbená a velmi osvědčená krbová vložka Hoxter 37/50, tentokrát ve verzi s ocelovým teplovzdušným výměníkem. Důvod, proč jsme použili teplovzdušný výměník, je jednoduchý. Jde o rekreační objekt, kde je potřeba po příchodu na víkend dosáhnout rychlého náběhu teploty v interiéru. A právě tohle umožňuje využití teplovzdušného výměníku na vložce a větracích mřížek, které jsou umístěny v takových bodech pláště obestavby, kam potřebujeme dostat rychle teplý vzduch.

Součástí obestavby vložky je totiž i nástavba v patře, kam přirozeným způsobem stoupá vytvořeným kanálem horký vzduch a při otevření mřížek tam umístěných lze vyhřát i jednu místnost, kam je kanál vyveden a i schodiště, které sousedí s touto místností.

Hoxter 37/50 je kvalitní malá vložka s docela masivním “vyšamotováním” ohniště a v tomto případě spolu s obestavbou do kvalitních kachlů od firmy MK Profi v glazuře “Lahvová zelená” a šamotů síly 4 cm, je schopna držet teplo i po několik hodin od vyhasnutí. Platí to za předpokladu uzavření výdechů vzduchu, které jsou rozmístěny po chatě. Nejde sice o tak masivní akumulaci tepla a jeho dlouhé vysálávání, jako při použití prstenců v nástavbě vložky, ale i v tomto případě lze přejít na čistě sálavý přenos tepla, který je mnohem vhodnější než teplovzdušný provoz. Tato vložka to při dodržení minimální plochy obestavby 4 m čtvereční umožňuje.

Výsledek

Na výsledek se můžete podívat v galerii.

Galerie