Sálavý krb Havířov

Havířov

Havířov je statutární město v Těšínském Slezsku, v Moravskoslezském kraji, ležící v ostravské aglomeraci 11 km jihovýchodně od Ostravy na řece Lučině.

Provedení

Sálavý krb
Sálavý krb

Při přestavbě RD v Havířově byl vznesený na nás požadavek na “nějaký” krb. S majiteli jsme řešili více méně požadavky vzhledu, různé obklady povrchu atd, ale nakonec přece jen zvítězila varianta investovat raději do kvalitnější vložky a  střídmějšího vzhledu než naopak. Určitou okrasu krbu snad přinesly použité půdovky, které trošku zpestřují jeho prostý vzhled.

Použili jsme opět velmi osvědčenou vložku Haka 37/50, tentokrát kvůli  rozpočtu bez dodatečné akumulační hmoty ve spalinách, tedy s přímým napojením na komín, ale s užitím kvalitních akumulačních materiálů na obestavbě, v tomto případě  šamotů síly 3cm a i vnitřní část krbu směrem ke zdem a kolem vložky byla ještě dodatečně obložena tímtéž šamotem. Tímto způsobem se zvedla akumulační schopnost celého krbu.

Zároveň jsme v pravoboku krbu, vytvořili v příčce dva prostupy a osadily je uzavíratelnými mřížkami. Nejde v tomto případě o čistě akumulační krb, ale vlastně o teplovzdušný krb obezděný do sálavého materiálu a tím pádem s pouze částečnou schopností akumulace. Nelze jej tedy nazvat krbem akumulačním, vhodnějším výrazem je asi sálavý krb.

Výsledek

Na výsledek se můžete podívat v galerii.

Galerie