Kachlový sporák Ostravice II

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kachlový sporák Ostravice II

Ostravice

Začátek stavby sporáku

Začátek stavby sporáku

O obci Ostravice jsme již psali v jednom z předchozích příspěvků.

Nyní jsme byli pozváni majitelem do jeho původně rekreační chaty, kterou si upravil k celoročnímu bydlení. Měl v ní otevřený krb se slabou účinností. Chatu musel majitel dotápět elektrickými přímotopy, což bylo finančně dosti nákladné, zejména díky tuhým zimám, které kousek pod Lysou horou jsou.

Zadání

Doporučit topidlo, které by nahradilo otevřený krb a nebylo pokud možno závislé na elektřině, k jejímž občasným výpadkům dochází.

Chtěl bych nejenom topit, ale i vařit a péct i bez elektřiny.
-domácí

Provedení

Zvolili jsme kachlový sporák, kterým může pohodlně vytopit spodní část chaty a samozřejmě na něm může vařit a péct v troubě a to i při výpadku elektřiny. Použili jsme kachle od firmy MK Profi. Z kování si majitelé vybrali klasické tvary od firmy Zikmund a Havelka.

Výsledek

Hotový sporák

Začátek stavby sporáku

Jak stavba probíhala se můžete podívat níže v galerii. Sokly rámů stavíme vždy plné a robustní, materiálem rozhodně nešetříme. Kachle jsou pak pečlivě osazeny, aby na sebe perfektně navazovaly. Omítka je pak stíraná a tedy přirozeně trochu “retro”, což u kachlových sporáků vždy vypadá dobře.

Galerie

O nás

Jsme kamnářská firma se sídlem ve Sviadnově u Frýdku-Místku. Zabýváme se výstavbou kachlových kamen, sporáků, krbových obestaveb. Dále zapojujeme i krbová kamna.