Kachlový sporák Krásná (Morávka)

Kachlový sporák je zhotovený sice v katastru beskydské obce Morávka, ale chalupa je téměř na pomezí obcí Morávka a Krásná. V těžkém horském terénu je však lépe přístupná z obce Krásná.

Použité jsou opět kachle výrobce MK – Profi, tentokrát v netradiční a příplatkové glazuře Ocelově modrá. Jde o lesklou a hlubokou glazuru s efektními odlesky. Tato glazura se ovšem v plné kráse ukáže pouze v dobře prosvětleném ineriéru, kam může během dne nahlédnout i slunce. Nehodí se tedy do tmavších interiérů, kde nedokáže plně rozvinout svou plnou paletu odlesků. Pro ozvláštnění vzhledu sporáku byly v poslední řadě stavby na přáni paní investorky použity i provětrávací kachle s motivem květiny. Tento motiv byl zvýrazněn podlepením kachlovinou, a to v kontrastním bělavém odstínu. Výsledek můžete posoudit.

Jinak opět bylo použito tradiční a oblíbené kování od fy.Zikmund a Havelka v provedení CC ( celé černé) s dvoutroubou, kdy hlavní snahou bylo nenásilně a efektivně zvětšit plochu kobky s troubami, aby bylo dosaženo větší topné – sálavé plochy kachloví, a tím zvýrazněna akumulační schopnost sporáku.