Akumulační krb Vřesina

Akumulační krb

Vřesina

Slezská obec Vřesina leží těsně u Ostravské čtvrti Krásné pole. S Ostravou je spojena MHD a je snadno dopravně dostupná. Známé je i venkovní koupaliště Vřesina, které se řadí mezi největší ve střední Evropě.

Majitel jedné z nových montovaných dřevostaveb nás požádal o konzultaci ohledně vhodného krbu, která nakonec vyústila v zakázku.

Zadání

Moderní dřevostavby značně urychlují výstavbu, z hlediska kamnařiny však představují zvýšené nároky na znalosti, technologie a postupy. Nízká tepelná ztráta takových staveb v podstatě předurčuje akumulační krb, který nepřehřívá vytápěný prostor, ale dlouhodobě ho dotuje postupně uvolňovaným příjemným sálavým teplem.
Požadavkem byl minimální zábor místa a nutným požadavkem vzhledem k malé tepelné ztrátě stavby i minimální výkon vložky. Proto jsme zvolili kvalitní litinovou vložku Leda s masivním šamotováním topeniště.

Provedení

Jde o co nejjednoduší provedení ze šamotových desek s finální jemnou filcovanou omítkou.

Výsledek

Po dokončení krb tvoří decentní součást interiéru a příjemným sálavým teplem přináší pohodu. Tvoří nenápadný, ale funkční prvek obývací části domu, přesně podle zadání.

Galerie