Akumulační krb Chlebovice

Akumulační krb
Akumulační krb
Akumulační krb

Chlebovice

Nedaleko Frýdku-Místku se nachází obec Chlebovice, jejíž historie sahá až do 12. století. Tato obec byla součástí hukvaldského panství a leží na spojnici právě mezi Frýdkem-Místkem a Hukvaldy. Majitelé rekonstruující jeden z rodinných domů nás pozvali na obhlídku stavby a navrhnutí vytápění.

Zadání

Majitelé hledali vhodné topidlo do obývacího pokoje, které by plnilo nejen estetickou dominantu, ale bylo zejména funkčním topidlem. Design krbu si dohodli s projektantkou, s naším přispěním jsme doladili finální podobu. Díky vhodnému dispozičnímu uspořádání jsme navrhli vybudování také hypokaustu, kterým by se dala temperovat místnost v patře nad krbem.

Provedení

Po zvážení všech aspektů, polohy komína, tepelné ztráty objektu jsme navrhli krbovou vložku ROMOTOP DYNAMIC se sadou akumulačních prstenců MAMOTH a sálavou obestavbou. Osu krbu tvoří kamenný obklad a krb ozvláštňuje atypická lavice, která slouží také jako místo pro uskladnění dřeva, které dokreslí pohodu a harmonii krbu.
Do patra jsme pak vybudovali jednoduchou hypokaustovou sálavou stěnu, návratový kanál je umístěný v zadní místnosti, kde jsme vhodně využili dispozičního uspořádání komína.

Výsledek

Výstavba probíhala bez problémů, akumulační jádro bylo díly použití prstenců MAMOTH vybudováno rychle. Na povrch lavice jsme použili FRESCO, které dodalo lavici mramorový vzhled. Topnou část hypokaustu jsme udělali jako klasický bílený sokl.

Zde je krátké video z natápění akumulačních hmot krbu:

Krb hoří klidným plamenem a díky svému výkonu optimálně natopí akumulační hmotu a přes hypokaust v patře bude temperovat horní místnosti.

Galerie