Akumulační krb Čeladná

Čeladná

Obec Čeladná se nachází v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji.

Provedení

Akumulační krb
Akumulační krb

Majitelé chtěli plně okachlovaný krb se schopností akumulace výkonu na několik hodin.

Po konzultaci s majiteli byla opět zvolena osvědčená, kvalitní krbová vložka Hoxter 37/50 se sadou prstenců, která má ohniště obložené bytelnou šamotovou výstelku předního evropského dodavatele kamnářských šamotů firmy Wlfshöher.

Velkou výhodou této vložky je právě zvolený způsob ochrany ohniště šamotem firmy Wlfshöher, jde o tzv. “systém na zámky”, kdy při případném poškození některého šamotového kamene je možné několika kroky tento jeden kus velmi rychle vyměnit. Šamotové kameny totiž mají vybrání (zámky) a přesně do sebe zapadají a navzájem jsou těmito zámky provázány. Nic zde není lepeno, šamoty jsou vloženy na volno a tím lépe odolávají teplotním šokům, které jsou v ohništi velmi vysoké. Bytelnost, 4 cm síla tohoto šamotu a jeho kvalita jsou pak zárukou toho, že při slušném zacházení tato vložka je schopna vydržet velmi dlouho. Další velkou výhodou u této vložky je i kvalita oplachu skla, které při používání suchého dřeva nemá tendenci se zakuřovat.

Na opláštění byly použity klasické kachle vzor Rámeček – medová glazura od firmy Prudký-Hladil z Letovic. Kachle jsou z vnitřní strany ještě posíleny (“vyfutrovány”) šamotovými deskami o síle 2 cm a uvnitř je mezi kovové části vložky a kachlovou vnější zeď vložena ještě stínící přepážka, která zvyšuje akumulační hmotnost krbu a brání lokálnímu přehřívání pláště krbu.

Výsledek

Na výsledek se můžete podívat v galerii.

Galerie