Ceník

Cena individuálně navržených a realizovaných kamen, kachlových sporáků a krbů je velmi variabilní. Při naceňování pak roli hraje:

  • dojezdová vzdálenost,
  • velikost a tedy množství materiálu, i jeho kvalita (značka),
  • složitost stavby, její členění a zapracování do interiéru,
  • výběr povrchového materiálu, 
  • množství kachlů a jejich dodavatel tedy výrobce
  • u omítaných ploch jejich vzhled (filcované omítky, kreativní omítky)

Poznámka: níže uvedené ceny jsou bez DPH. Ve většině případů je třeba připočíst 15% DPH. U zvláštních případů (nejde o tzv „sociální bydlení“) je nutné připočíst 21% DPH.

Kamna

V současné době se cena kamen pohybuje zpravidla nad 200 000,- Kč. Ovšem v případě použití většího množství kachlů a nějakém složitém členění může být cena klidně i kolem 300 – 350 000,- Kč. V případně užití špičkových materiálů i výše.

Kachlové sporáky

Cena kachlového sporáku viz. třeba Stolový sporák Staré Hamry, se pohybuje kolem 70-75 000,- Kč. Cena kachlového sporáku s kobkou a  jednou troubou, viz. třeba Morávka 2,  pak zpravidla bývá kolem 100-120 000,- Kč. V tomto konkrétním případě byla v roce 2018 cena 114 000,- Kč. Pokud je už sporák na 2 trouby, tak se cena pohybuje od 125 000,- Kč do cca 150 000,- Kč. Cenu může dále zvýšit velká dojezdová vzdálenost, případné ležení za sporákem atd. viz. sporák Horní Lomná.

Krby

Cena krbů je taky velmi individuální a roli tam též velmi hraje použitá technika ohniště – výrobce (značka), způsob a velikost akumulace a samozřejmě materiál a složitost povrchového zpracování, případná automatika hoření atd. Každopádně cena u skutečně akumulačních krbů bude za současných cen v roce 2019 pravděpodobně vždy začínat někde kolem 110 000,- Kč. Do stavby  dlouho sálajícího akumulačního krbu nelze použít jakoukoliv krbovou vložku. Ceny vhodných krbových vložek začínají na cca 36 000,- Kč u většího prosklení, rohových a u dovozových značek klidně i 3x více. Pokud má mít krb výraznou akumulační schopnost, blížící se  téměř ke kamnům, je nutný i výměník v kouřové cestě. Provedení materiálu akumulačního výměníku pak je druhou významnou položkou v konečné ceně. Nejlevnější a prostorově nejúspornější variantou jsou zpravidla tzv. akumulační prstence, kde cena začíná na 20 000,- Kč a těžší výměníky s mohutnější akumulací z tzv. tahových systémů  můžou být kolem 40-50 000,- Kč.

Kalkulace ceny

Jak na to a jak zjistit vaši cenu: My musíme vědět co stavíme, pokud jde o nový dům, musíme vidět projekt, pokud jde o adaptaci topidla ve starším domě, tak je lepší místo i vidět.

Cena dojezdu je 10,- Kč / km a cena konzultace 500,- Kč / hod. První ručně zpracovaný náhled s cenovou nabídkou s cenou Vám uděláme zdarma, ale pokud si budete přát skutečně podrobnější vzhled ve 3D s náznakem interiéru, a nárysy a půdorysy topidla, tak cena bude podle složitosti v rozmezí  4 500,- Kč až 8 000,- Kč.

V případě uskutečněné realizace, Vám tyto Vaše vstupní výdaje na konzultaci, cestu a zpracování návrhu ve 3D pak z navrhované ceny odečteme, nebudou to tedy vícenáklady na realizaci topidla.